Poruszanie się po stronie podmiotowej BIP MCM Bałuty umożliwiają:

  • menu przedmiotowe, umieszczone po lewej stronie ekranu. Podzielone jest ono na grupy tematyczne. W każdej z grup znajdują się odnośniki do poszczególnych działów.
  • linki umieszczone w sekcji Nowości. Prowadzą do ostatnio zamieszczonych w serwisie informacji.
  • linki umieszczone w sekcji Popularne. Prowadzą do najpopularniejszych w serwisie informacji.
  • linki umieszczone w sekcji Archiwum. Prowadzą do ostatnio usuniętych w serwisie informacji.

 

Użytkownik strony wybiera określoną informację z menu przedmiotowego, znajdującego się po lewej stronie ekranu lub z linków umieszczonych nad właściwą treścią strony. Po kliknięciu na wybrany odnośnik rozwija się  właściwa treść strony, zamieszczona w środkowej części ekranu. Powyżej treści strony znajduje się menu nawigacji,  wskazujące użytkownikowi aktualną pozycję na stronie. Na dole strony znajduje się odsyłacz Wróć na górę, który przenosi do początkowego widoku danej strony.

 

Powrót do strony głównej BIP MCM Bałuty możliwy jest poprzez kliknięcie przycisku napisu Start znajdującego się powyżej treści strony.

 

W prawym górnym rogu serwisu znajdują się opcje widoków strony przeznaczone do osób słabowidzących. Klikając na poszczególne ikonki można dokonać wyboru:

  • trybu wyświetlania (dzienny/nocny)
  • kontrastu (czarno-biały, wysoki kontrast, wysoki kontrast pastel),
  • układu strony (stały, szeroki),
  • wielkości czcionki (większa/mniejsza).

Wszystkie opcje wyboru przeznaczone dla osób niedowidzących można ze sobą łączyć.

 

W lewej górnej części ekranu znajduje się prosta wyszukiwarka. W pole to można wpisać wyszukiwaną frazę, a następnie nacisnąć klawisz Enter. Zostanie wyświetlona lista znalezionych dokumentów i tematów odpowiadających kryteriom wyszukiwania.

 

Strony Biuletynu wyposażone są we wszystkie, wymagane prawem, informacje o autorach i czasie zamieszczenia poszczególnych informacji. Znajdują się one w metryczkach poszczególnych informacji. Rejestry zmian dokonywane w treściach informacji zapisywane są w historii zmian każdej zmienionej informacji.

 

W Biuletynie, oprócz treści bezpośrednio podanych na stronie, znajdują się również informacje dołączone w postaci plików do pobrania, do których można dotrzeć za pomocą linków umieszczonych pod treścią danej informacją.

Brak załączników.

Opis zmian Data Osoba Porównaj
Artykuł został uwtorzony. środa, 24 luty 2016 11:09 Roman Wężykowski